Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Widownia amfiteatru w Brennej Centrum

26 września 2014 r. została podpisana z Zarządem Województwa Śląskiego umowa o dofinansowanie na inwestycję związaną z remontem widowni amfiteatru w Brennej Centrum. Wartość dofinansowania została określona na poziomie 85% kosztów kwalifikowanych.
W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie okładzin kamiennych istniejących murków, montaż siedzisk z elementów drewnianych i balustrad ze stali nierdzewnej.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

****************************************************************

Dnia 8 grudnia 2014 r. została podpisana umowa z Wykonawcą, tj. Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „WIECHA” Wiesław Fiedor z siedzibą w Pietrzykowicach, na wykonanie remontu widowni amfiteatru w Brennej Centrum. Wykonawca został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość umowy wynosi 241.992,63 zł netto.
Termin zakończenia inwestycji został określony w umowie z Wykonawcą do 30.04.2015 r.

****************************************************************

Zakończono remont widowni amfiteatru w Brennej Centrum

Na początku maja tego roku został zakończony remont widowni amfiteatru w Brennej Centrum. Projekt jest uzupełnieniem dotychczas zrealizowanych projektów unijnych (modernizacja, przebudowa, wyposażenie amfiteatru i Parku Turystyki).

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności turystycznej Gminy Brenna, w szczególności w zakresie turystyki weekendowej, co wpływa na osiąganie celów pośrednich takich jak wzrost ruchu turystycznego, poprawa turystycznego wizerunku gminy czy podniesienie absorpcji funduszy UE przez Gminę Brenna.

W ramach inwestycji wykonano demontaż siedzisk z tworzywa sztucznego, skucie odspajającego się nakropu – tynku na murkach betonowych wraz z utylizacją, wykonano okładziny kamienne z piaskowca breńskiego istniejących murków wraz z impregnacją hydrofobizującą, wykonano konserwację istniejących części betonowych i zamontowano siedziska z elementów drewnianych i balustrady ze stali nierdzewnej.

Całkowita wartość projektu (projekt, dokumentacja techniczna, wykonanie robót, nadzór inwestorski, promocja) wynosi 308.622,54 zł. Wartość dofinansowania została określona na najwyższym, możliwym poziomie 85% kosztów kwalifikowanych (253.697,15 zł).

Wykonawstwo robót prowadziło Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „WIECHA” Wiesław Fiedor z siedzibą w Pietrzykowicach, które zostało wyłonione w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość umowy z Wykonawcą wynosiła 241.992,63 zł netto.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Gmina Brenna
Dziś jest: 04.12.2022
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna