Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Iluminacje Świąteczne

„Iluminacje świąteczne” w Gminie Brenna

3 stycznia 2013 r. została podpisana z Samorządem Województwa Śląskiego umowa o przyznanie pomocy na inwestycję związaną ze stworzeniem iluminacji świetlnych w Gminie Brenna. Wartość dofinansowania została określona na poziomie 80% kosztów kwalifikowanych.
W ramach iluminacji świątecznych zaplanowano zamontowanie na budynku Urzędu Gminy napisu „Wesołych Świąt”. Na placu przed Urzędem w ramach projektu będzie wykonana dekoracja żywej choinki. Całość wykonana ze sznurów i węży świetlnych LED.
W alejkach w Parku Turystyki zostanie zamontowanych na słupach 9 elementów świetlnych w kształcie gwiazd. Na placu w Parku pojawi się choinka w kształcie stożka na konstrukcji aluminiowej o wymiarach ok.7 m. Konstrukcja choinki będzie pokryta matą ze sztucznego igliwia w kolorze zielonym oraz opleciona sznurami świetlnymi LED w kolorze biały zimny, na których znajdować się będzie ok. 8000 diod LED. Na choince będą zamocowane następujące elementy z węża świetlnego LED: gwiazdki, dzwonki, śnieżynki i kokardy ze sztucznego tworzywa.
Pojawi się również w Parku świetlny Anioł z harfą i fontanna świetlna. Na deptaku w Brennej Centrum na słupach zostanie umieszczonych 11 wianków świetlnych.
W Górkach Wielkich w okolicy ronda, zostanie posadowiona żywa choinka wraz dekoracją świetlną. Na części ulicy Zalesie zostanie zamontowanych na słupach oświetleniowych 5 gwiazd, wykonanych z węża świetlnego LED, a na ulicy Zofii Kossak pojawi się 18 sztuk tychże gwiazd. Na ulicy Sportowej, na terenie zwanym „Pod Brandysem” zostanie umieszczonych 5 świetlnych dzwonków z kokardą.
Iluminacje świąteczne będą uruchamiane corocznie w okresie od 1 grudnia do końca lutego.

************************************************************

Dnia 28 marca 2013 r. została podpisana umowa z Wykonawcą, tj. Firmą POLAMP Sp. z o.o. z Giżycka, na wykonanie instalacji, montażu wraz z dostawą iluminacji świątecznych na terenie Gminy Brenna. Wykonawca został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość umowy wynosi 63.335,00 zł netto.
Termin zakończenia inwestycji został określony w umowie z Wykonawcą do 31.10.2013 r.

Gmina Brenna
Dziś jest: 04.12.2022
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna