Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Rewitalizacja Ośrodka Pod Buczem w Górkach Wielkich

Gmina Brenna w dniu 12 marca 2013 r. podpisała z Zarządem Województwa Śląskiego umowę o dofinansowanie inwestycji pn.: “Rewitalizacja Ośrodka Pod Buczem w Górkach Wielkich – etap I, część 1”. Wartość inwestycji została określona w wysokości 7.490.926,00 zł, w tym 85% dofinansowania, tj. 6.367.287,10 zł.
W ramach inwestycji zaplanowano zagospodarowanie zieleni w ramach rewitalizowanego obszaru, m. in. stworzenie placu zabaw dla dzieci, stanowiska do gry w szachy, wykonanie sceny plenerowej, placu dla orkiestry, renowację studni, fontannę solankową. W Parku zaplanowano wytyczenie ścieżki edukacyjnej, renowację zieleni parkowej i nowe dosadzenia. Całość będzie ogrodzona, oświetlona i wyposażona w małą architekturę (ławki, kosze). Ponadto powstaną liczne ścieżki brukowe i asfaltowe dróżki. W ramach inwestycji przewidziana jest rewitalizacja Pawilonu nr 1. Budynek będzie odnowiony i wyposażony w odpowiednie sprzęty. Na dachu budynku planuje się zamontowanie kolektorów słonecznych w celu pozyskania ciepłej wody. W projekcie przewidziana jest także dobudowa windy dla osób niepełnosprawnych. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2015 r.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Gmina Brenna
Dziś jest: 04.12.2022
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna