Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Punkt Interwencji Kryzysowej

Punkt Interwencji Kryzysowej w Cieszynie
ul. Ks. Janusza 3
43-400 Cieszyn

Tel. (33)479 53 54


DYŻUR INTERWENTA – Aneta Stachowiak-Zając
od Poniedziałku do Piątku : 8.00 – 16.00

ZGŁASZANIE INTERWENCJI ZEWNĘTRZNYCH
Tel. 699 971 024


Punkt Interwencji Kryzysowej realizowany jest ze środków Powiatu Cieszyńskiego i prowadzi działania wspierające w sytuacjach kryzysów osobistych, rodzinnych i środowiskowych. Interwencja realizowana jest w formie pomocy psychologicznej i prawnej, zarówno stacjonarnej, jak i na miejscu zdarzenia, ścisłej współpracy ze służbami interwencyjnymi, szkołami i ośrodkami pomocy społecznej Powiatu Cieszyńskiego. Zadaniem interwencji jest złagodzenie reakcji kryzysowej, zapobieżenie przejściu stanu ostrego w fazę chroniczną, uruchomienie systemu pomocy długofalowej oraz przywrócenie umiejętności samodzielnego radzenia sobie.

Bezpośrednimi odbiorcami wsparcia w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej są osoby i rodziny w sytuacji kryzysu związanego między innymi z: utratą, próbami samobójczymi, poważną chorobą, wypadkami komunikacyjnymi, doświadczeniem przemocy w formie napadu i gwałtu oraz innego rodzaju kryzysami osobistymi i rodzinnymi. Pomoc udzielana jest osobom poszkodowanym, świadkom, społeczeństwu lokalnemu, np. sąsiadom, społeczności szkolnej, itd. – mieszkańcom powiatu cieszyńskiego, niezależnie od płci, wieku i statusu społeczno-ekonomicznego.

Pośrednimi odbiorcami zadania są służby interwencyjne oraz inne osoby zawodowo stykające się z pomocą w nagłych sytuacjach (służby medyczne, funkcjonariusze policji, straży pożarnej, granicznej, pracownicy socjalni, kuratorzy, nauczyciele, itp.)


W ramach Punktu Interwencji Kryzysowej udzielana jest:

  • Pomoc psychologiczna (w formie dyżuru i konsultacji) – realizowana jest przez interwenta oraz psychologa. Interwent jest osobą pierwszego kontaktu, która udziela podstawowego wsparcia, diagnozuje sytuację, rozmiar reakcji kryzysowej oraz posiadane zasoby do radzenia sobie z kryzysem. Pomaga opracować plan działania i kieruje do specjalistów (np. do psychologa).
  • Pomoc prawna (w formie dyżuru)

Gmina Brenna
Dziś jest: 04.12.2022
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna