Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Plac zabaw "Pod Brandysem" w Górkach Wielkich

W czerwcu uzyskaliśmy 20.000 zł dofinansowania z Programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego na realizację zadania polegającego na zagospodarowaniu terenu „Pod Brandysem” w Górkach Wielkich na ogólnodostępny plac zabaw.

W lutym Rada Gminy wyraziła poparcie dla realizacji tego zadania, co umożliwiło złożenie wniosku do Zarządu Województwa Śląskiego o przyznanie dotacji w ramach „Konkursu przedsięwzięć Odnowy Wsi”. Konkurs kierowany był do społeczności lokalnych zamieszkujących wyłącznie obszary wiejskie, w miejscowościach gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 5.000. Maksymalna wysokość dotacji, jaką można było uzyskać to 20 tys. zł stanowiące nie więcej niż 50% wartości przedsięwzięcia.

Realizację przedsięwzięcia rozpoczęto zaraz po otrzymaniu informacji o jego dofinansowaniu. Pierwszym krokiem jest oczywiście wyłonienie wykonawcy robót. Ten etap zakończy się jeszcze w tym miesiącu. Rzeczową część projektu planuje się zakończyć najpóźniej w październiku br.

Na placu zabaw dzieci będą miały do dyspozycji mnóstwo atrakcji – zainstalowany zostanie drewniany zestaw zabawowy z wieżą, zjeżdżalnią, pomostami – stałym i ruchomym, przeplotnią linową i drabinką. Dodatkowo znajdą się tam 3 huśtawki (podwójna, pojedyncza i wagowa), 2 bujawki na sprężynach, karuzela i piaskownica. Całość uzupełnią nowe nasadzenia drzew i krzewów. W pracach związanych z kosmetyką terenu zadeklarowali swój udział mieszkańcy.
Nowy plac zabaw przede wszystkim pozwoli najmłodszym mieszkańcom Górek Wielkich w bezpieczny sposób, pod okiem rodziców, spędzać czas, a usytuowanie placu w centralnym miejscu wsi, w sąsiedztwie boiska sportowego pozwoli im na uczestnictwo w imprezach odbywających się na terenie miejscowości.

Budowa tego typu infrastruktury, od najmłodszych lat zapewni dzieciom możliwość aktywnego spędzania czasu, a także stworzy okazję do nawiązywania nowych znajomości i organizowania zabaw grupowych.

Gmina Brenna
Dziś jest: 04.12.2022
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna