Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Poznajmy się

Od września do grudnia 2013 roku Gmina Brenna realizowała projekt pn. ”Poznajmy się – nawiązanie współpracy transgranicznej Gminy Brenna i Gminy Bystrzyca”. Projekt współfinansowany z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko zakładał nawiązanie współpracy z Gminą Bystrzyca w Republice Czeskiej.

W trakcie dziewięciu zaplanowanych w ramach projektu spotkań, urzędnicy mieli szansę wymienić się informacjami w zakresie bezpieczeństwa, inwestycji, oświaty, kultury i sportu oraz pomocy społecznej. Uczestnicy projektu mieli również okazję do wymiany swoich doświadczeń, jak również możliwość nawiązania ścisłych kontaktów, które w przyszłości mogłyby zaowocować realizacją wspólnych działań. Podczas spotkań dokonano także wymiany informacji w przedmiocie posiadanych zasobów oraz zasad funkcjonowania najistotniejszych obszarów. Zwiedzano placówki i miejsca, które z punktu widzenia każdej gminy, mają bezpośredni wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców obu gmin. Ten etap projektu pozwolił na określenie wspólnych płaszczyzn w zakresie potencjalnej współpracy oraz różnic dzielących obie gminy, które mogą okazać się decydujące przy podejmowanych w przyszłości działaniach. Dało to podstawę do opracowania dokumentu zatytułowanego „Program Współpracy” (do zapoznania poniżej). 4 grudnia 2013 roku dokument ten został zaprezentowany i uroczyście podpisany przez przedstawicieli obu Urzędów – Panią Iwonę Szarek Wójta Gminy Brenna oraz Starostę Gminy Bystrzyca Pana Ladislava Olšara.

Na zakończenie projektu wydany został folder, który jest potwierdzeniem owocnej współpracy oraz dobrych relacji obu gmin. Pomoże on w promocji turystycznej obu regionów oraz poszerzeniu świadomości kulturalnej w zaprzyjaźnionych miejscowościach.

Gmina Brenna
Dziś jest: 04.12.2022
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna