¦ladami Zofii Kossak - Brenna.org.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
¦ladami Zofii Kossak

Trasa obejmuje miejsca w których ¿y³a i tworzy³a s³ynna pisarka Zofia Kossak.

Centrum Kultury i Sztuki ?Dwór Kossaków?
W zabytkowych ruinach dworu Kossaków powsta³o Centrum Kultury i Sztuki ?Dwór Kossaków. Na multimedialnych urz±dzeniach mo¿na obejrzeæ zdjêcia lub pos³uchaæ wypowiedzi pisarki, a tak¿e zobaczyæ fototapety i eksponaty, nawi±zuj±ce do ¿ycia i twórczo¶ci Zofii Kossak i jej rodziny. W okresie letnim organizowane s± tam cykle imprez kulturalnych pod wspóln± nazw± ?Artystyczne Lato u Kossaków?, które zamyka w sobie szerok± dzia³alno¶æ kulturaln± i artystyczn± ? plenery malarskie i rze¼biarskie, wspania³e koncerty polskich i miêdzynarodowych gwiazd, spektakle teatralne, prelekcje, wystawy i spotkania z lud¼mi ¶wiata kultury.

Czynne codziennie w godzinach 9.00 -17.00.
WSTÊP WOLNY
Górki Wielkie, Stary Dwór 4
tel. 33 8510351
centrumkossak@gmail.com
www.dworkossakow.pl


Muzeum biograficzne Zofii Kossak
Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej (1889 ? 1968) w Górkach Wielkich. Eksponaty i otoczenie, w jakim tworzy³a Zofia Kossak pozwalaj± odtworzyæ rzeczywisty wygl±d i nastrój domku ogrodnika, w którym powsta³a wiêkszo¶æ powojennych utworów pisarki. Poza sta³± ekspozycj± organizowane s± równie¿ czasowe wystawy tematyczne zwi±zane miêdzy innymi z biografi± i dzia³alno¶ci± Zofii Kossak. Prezentowane s± zarówno archiwalne zdjêcia jak i rodzinne pami±tki, rêkopisy i maszynopisy a tak¿e unikalne polskie wydania i t³umaczenia utworów Zofii Kossak.

Ekspozycja czynna:
Poniedzia³ek - nieczynne
Wtorek - 9.00-15.00
¦roda - 9.00-16.00
Czwartek - 9.00-15.00
Pi±tek - nieczynne
Sobota - 9.00-15.00
Niedziela - 10.00-14.00


Górki Wielkie, Stary Dwór 2
tel. 338539515
biuro@muzeumkossak.pl
www.muzeumkossak.pl


¦cie¿ka przyrodniczo-dydaktyczna na Górze Bucze

¦cie¿ka przyrodniczo-dydaktyczna po Górze Bucze prowadzi przez ekosystemy Góry Bucze w Górkach Wielkich, charakterystyczne dla zachodniej czê¶ci Pogórza ¦l±skiego. D³ugo¶æ ¶cie¿ki wynosi oko³o 4 km. Czas przej¶cia to co najmniej 1 godzina 45 minut. Najlepsz± por± do zapoznania siê z ró¿norodno¶ci± przyrodnicz± ¶cie¿ki jest wiosna, od marca do czerwca, kiedy kwitnie wiêkszo¶æ ro¶lin.

Gmina Brenna
DziÅ› jest: 06.05.2024
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
Logo-forum PPPZ
© 2024 UrzÄ…d Gminy Brenna