Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Na skróty:

Informacje dla mieszkańców

Poradnik interesanta

Wieści znad Brennicy

Rozkład jazdy

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Ważne adresy i telefony

Kamera LODOWISKO

Kamera AMFITEATR

Dostęp do aktów prawnych

Newsletter
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Informujemy, iż Gmina Brenna przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Jest to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza i poprawy jego jakości, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej, czyli lepszego gospodarowania nośnikami energii, które zużywamy na co dzień i co za tym idzie zmiany naszych postaw konsumpcyjnych jako odbiorców i użytkowników energii.
Na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gmina Brenna uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Bardzo ważnym elementem w przygotowaniu Planu jest określenie stanu istniejącego, związanego z rozpoznaniem w zakresie zużycia nośników energii (paliwa stałe, ciekłe i gazowe, energia elektryczna) przez różnych jej użytkowników na terenie gminy. Rozpoznanie to będzie prowadzone na zasadzie ankietyzacji. Na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji zostaną zidentyfikowane niezbędne do realizacji zadania inwestycyjne i nieinwestycyjnie przyczyniające się do realizacji wyznaczonych celów. Bieżące informacje na temat PGN będzie można znaleźć na stronie internetowej Gminy Brenna. Liczymy na współpracę ze strony mieszkańców i przedsiębiorców.

Gmina Brenna
Dziś jest: 13.08.2022
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna