Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej lub Ukryj komunikat
Facebook
Informacje dla mieszkańców

Informacja na temat przygotowanych inwestycji komunalnych
Pełna treść w załączniku.

******************************************************

Szanowni właściciele oraz użytkownicy nieruchomości podłączonych do kanalizacji sanitarnej.

Doświadczenie ostatnich dni pokazuje, że kanalizacja sanitarna, która winna być dobrem, może być źródłem olbrzymich kłopotów zarówno dla właścicieli nieruchomości jak i Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej jako jej administratora. Podczas wzmożonych opadów deszczu dla części nieruchomości położonych przede wszystkim w Górkach kanalizacja staje się urządzeniem dostarczającym a nie odprowadzającym ścieki. Przestaje być drożna przede wszystkim z powodu wprowadzania do kanałów wód opadowych i drenażowych oraz odpadów stałych. Odpady te takie jak między innymi żwir, piasek, żywność, tekstylia i ręczniki jednorazowe zmniejszają przepustowość kanałów.

Pamiętajcie, że pozbywając się wód opadowych i drenażowych oraz odpadów stałych, które ze względu na wymiary mieszą się w przewodach kanalizacyjnych, tworzycie zagrożenie wylania kanalizacji na pozostałych nieruchomościach podłączonych do kanalizacji sanitarnej. Dotyczy to każdej nieruchomości, która może mieć ten wątpliwy przywilej znajdując się w sąsiedztwie powstałego zatoru, czy miejsca wprowadzanych wód.

Dlatego też przypominamy, że kanalizacja sanitarna służy wyłącznie do odprowadzania ścieków sanitarnych . W związku z tym obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania do kanalizacji sanitarnej wód opadowych i drenażowych oraz odpadów stałych. Za złamanie tego zakazu zgodnie z art. 28 pkt. 4a ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków grozi kara ograniczenia wolności lub kara grzywny do 10000 zł.

******************************************************

Ważna informacja dla mieszkańców!!!

W związku z wprowadzonym nowym systemem odbioru odpadów komunalnych przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. nr 193, poz. 1287 ze zm.) właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym i nazwą ulicy.

W przypadku braku oznaczenia nieruchomości firma wywozowa działająca na rzecz Gminy nie będzie w stanie przekazać worków na odpady oraz odebrać odpadów komunalnych z uwagi na fakt, iż odpady zbierane są zgodnie z wykazem nieruchomości sporządzonym na podstawie złożonych deklaracji.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

******************************************************

Wykaz firm – wywóz odpadów (ścieki, odpady stałe)

Wykaz firm – usuwanie azbestu

******************************************************

Gmina Brenna
Dziś jest: 19.05.2022
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

temp. 2°C
wiatr: 3km/h (NE)
PPPZ e-Urząd Logo-forum Biblioteka
© 2022 Urząd Gminy Brenna